Wyświetlanie wszystkich 8 wyników

Pokaż panel boczny

Wybór siodła zależy w głównej mierze od dyscypliny jaką uprawiasz i od budowy konia dla którego będzie ono przeznaczone. Największym wyzwaniem jest znalezienie siodła, które będzie zapewniało maksymalna wygodę zarówno jeźdźcowi jak i koniowi.

Istnieją parametry na które należy zwrócić uwagę przy zakupie siodła bez względu na to czy jest to siodło skokowe, siodło ujeżdżeniowe czy jakiekolwiek inne. Do tych parametrów należą mierzony w calach rozmiar siodła oraz rozstaw łęku. Jeśli nie jesteś pewien jak to zmierzyć skorzystaj z pomocy doświadczonego saddlefitera lub skorzystaj z naszego internetowego kursu dopasowywania siodeł.

Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonane jest siodło to chociaż siodła syntetyczne mogą kusić ceną czy też łatwością w utrzymaniu, jeśli myślisz o zakupie siodła które posłuży Ci przez lata warto zainwestować w dobrej jakości siodło skórzane. Odpowiednio konserwowane zapewni ono najwyższy komfort Tobie i twojemu wierzchowcowi.

W naszej ofercie znajdziesz siodła skokowe, siodła westernowe, kulbaki rajdowe oraz siodło australijskie, wszystkie wykonane z najwyższej jakości skóry.