Wędzidła Blue Steel

Pokaż Filtry

W tej kategorii znajdziesz Wędzidła Blue Steel. statnio głośno jest także o naszych nowościach. Oferujemy tzw. słodką, niebieską stal. Kiełzna z niebieskiej stali charakteryzują się procesem utleniania, który sprawia że poddają się one rdzewieniu, tworząc słodki dla konia smak. Dzięki temu koń wytwarza ślinę i mocniej żuje wędzidło. Ścięgierz jest w nich wykonany z ręcznie polerowanej „słodkiej” niebieskiej stali.

Wędzidło Blue Steel ze słodkiej stali.

Słodkie żelazo w naturalny sposób wzmacnia wydzielanie śliny, a w trakcie użytkowania pod wpływem wilgoci, ciepła i działania powietrza powstaje delikatny nalot rdzy powierzchniowej o słodkim smaku, która naturalnie pobudza wydzielanie śliny u konia, co sprawia, że przyjmuje on lepiej wędzidło.

Niebieskie wędzidło zmieniające kolor.

Dzięki zastosowanej technologii, kiełzno zmienia kolor z niebieskiego, przez szare, do brązowego. Pomimo zachodzącego procesu utleniania, wędzidło nie traci swoich właściwości.

Wędzidło pobudzające ślinienie się koni.

Gdy materiał (niebieska stal) reaguje z wilgocią, ciepłem i powietrzem w procesie zwanym utlenianiu powstaje rdza o słodkim posmaku.

Wędzidło z niebieskiej stali zmienia kolor oraz pojawia się nalot z rdzy. Nie martw się – to naturalny efekt.

Większości wierzchowców odpowiada ten słodki smak i zaczynają mocniej żuć wędzidło.