Popręgi z fartuchem

Pokaż Filtry

Popręgi z fartuchem dzięki dużemu, skórzanemu fartuchowi chronią brzuch konia przed jego hacelami i kopytami, którymi może uderzać się, skacząc przez przeszkody. Utrzymują one także siodło we właściwym położeniu i stabilizują jego położenie nawet podczas bardzo ekstremalnych sytuacji. Wszystko to możemy uzyskać dzięki popręgom z fartuchem, wykorzystywanym podczas skoków.

Dla jakich koni popręg z fartuchem będzie odpowiedni?

Popręg z fartuchem będzie najlepszym wyborem dla koni wykorzystywanych w skokach. W części brzusznej posiada szeroki materiał, którego zadaniem jest ochrona konia przed urazami mechanicznymi. Wykonany z najwyższej jakości materiałów zapewnia nie tylko stabilizację siodła, ale także właściwą cyrkulację powietrza, co chroni przed dyskomfortem, odparzeniami oraz otarciami.

Jak wyglądają popręgi z fartuchem od Balotade?

Nasze popręgi stworzone są z wysokiej jakości, naturalnej bawolej skóry. Z zewnątrz zastosowaliśmy skórę licową, wytrzymałą i odporną na uszkodzenia mechaniczne. Zapewnia ona wysoką wytrzymałość i świetny wygląd latami. Pod spodem popręgu znajduje się miękka skóra, która od spodu została wyłożona gąbką. Dzięki temu popręg z fartuchem będzie dla konia komfortowy i nie powinien powodować odparzeń nawet podczas dłuższych treningów.

W jakiej dyscyplinie sprawdzają się popręgi z fartuchami?

Nasze popręgi znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zranienia się przez konia kopytami w brzuch. Najczęściej występuje ono w sytuacjach, podczas których koń musi podnieść nogi wysoko do góry. Mówimy tu więc o takich dyscyplinach jak skoki przez przeszkody, wkkw i crossy. Bardzo często stosuje się podczas nich hacele, które to mają zapobiegać ślizganiu się konia i zwiększyć jego przyczepność. Popręg z fartuchem ma więc za zadanie nie tylko utrzymać siodło i jeźdźca stabilnie na grzbiecie, ale także absorbować ewentualne uderzenia kopytami i hacelami w jego powierzchnię.

Dlatego tak ważne jest, aby był stworzony z porządnych materiałów. Tanie, niskiej jakości popręgi z fartuchem mogą się szybko zniszczyć i narazić konia, jak i jeźdźca na niebezpieczeństwo. Zwłaszcza jeśli stanie się coś z nimi podczas jazdy.