Popręgi skokowe

Pokaż Filtry

Popręgi skokowe jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są do skoków przez przeszkody. Dzięki odpowiedniej konstrukcji zapewniają swobodny ruch przednich nóg. Jest to doskonały wybór na zawody.

Popręgi skokowe z fartuchem.

Często mówiąc o popręgach skokowych, używamy również nazwy ‘popręg z fartuchem’. Nie jest to jednak do końca prawidłowe, ponieważ nie każdy popręg skokowy musi mieć kaptur. Konie, które nie uderzają się kopytami podczas skoku i nie startują w hacelach nie muszą mieć kaptura. Mogą więc startować w popręgach bez niego.

Czym charakteryzuje się popręg skokowy?

Z reguły popręg skokowy posiada charakterystyczny, owalny panel umieszczony pośrodku popręgu. Nie musi on być duży, ale zwykle jest trochę szerszy od standardowej szerokości w popręgu. Dzięki swojej szerokości, a co za tym idzie większej powierzchni, taki popręg skokowy lepiej rozprowadza nacisk, co jest ważne podczas skoków.

Za popręgi skokowe możemy uznać oczywiście także popręgi wszechstronne. Nie krępują one ruchów i także pozwalają na wysokie skakanie. Jeśli więc nasz koń nie wymaga kaptura w popręgu to możemy spokojnie używać popręgu o zastosowaniu wszechstronnym do skoków.

Z czego wykonane są popręgi do skoków?

Popręgi skokowe Balotade wykonane są z bardzo dobrej jakości skóry, która to jest elastyczna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dostępne w Balotade modele można zamówić w różnych odcieniach skóry, aby łatwiej było je dopasować do reszty Twojego sprzętu. Mamy więc popręgi skokowe czarne, brązowe i jasnobrązowe.

Ważnym atutem jest także to że posiadają również karabińczyki (D-ringi), które umożliwiają zastosowanie odpowiedniego wypięcia.