Popręgi skórzane

Pokaż Filtry

W ofercie Balotade znajdziesz nie tylko popręgi o różnym przeznaczeniu, ale także wykonane z różnorodnych materiałów. Naturalnością, a tym samym wygodą wyróżnia się popręg skórzany.

Zapewnia optymalne odprowadzanie wilgoci, przeciwdziałając odparzeniom skóry. Nasze popręgi skórzane wykonane są z naturalnej, bawolej skóry wysokiej jakości. Została ona starannie wyselekcjonowana, dzięki czemu jest miękka w dotyku i elastyczna.

Dlaczego warto wybrać skórzany popręg?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na zakup popręgu skórzanego. A oto niektóre z nich:

  1. Świetny stosunek jakości do ceny – Popręgi skórzane mają świetny współczynnik wydanych pieniędzy do jakości jaką zapewniają. Raz kupiony popręg z naturalnej skóry wystarcza na lata i nie trzeba go co roku zmieniać jak tych ze sztucznych materiałów.
  2. Wysoka wytrzymałość – Pod warunkiem odpowiedniego konserwowania i czyszczenia popręgi skórzane wytrzymują lata. Są także wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne, np. hacele konia.
  3. Elegancki wygląd – Popręg skórzany idealnie komponuje się w komplecie z siodłem skórzanym i świetnie dopełniają wygląd pary na zawodach.
  4. Komfort dla konia – Dzięki użyciu odpowiednio miękkiej skóry popręgi skórzane są znacznie bardziej miękkie i zapewniają wysoki komfort i termoregulację dla konia.

Jak dbać o popręgi skórzane?

Warto jednak pamiętać, że modele skórzane wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która zapobiega pękaniu materiału. Należy je regularnie czyścić oraz przechowywać w suchym miejscu, w którym nie ma wilgoci. Raz w miesiącu dobrze jest także nasmarować popręg skórzany, dzięki czemu nie będzie on pękać i zachowa swoją elastyczność.