Popręgi ujeżdżeniowe

Pokaż Filtry

Popręgi przeznaczone do ujeżdżenia. Dzięki odpowiedniej długości pasują do siodeł ujeżdżeniowych z długimi przystułami. Sprawdzą się na zawodach ujeżdżeniowych.

Jak wygląda popręg ujeżdżeniowy?

Zupełnie inną budową od innych wyróżnia się oferowany w naszym sklepie popręg ujeżdżeniowy. Jest to model pozwalający na niższe przypięcie do przystuł, przez co dosiad jeźdźca jest precyzyjniejszy, a sprzączki nie znajdują się bezpośrednio pod tybinką. Dzięki temu nie przeszkadzają jeźdźcowi. Popręg ujeżdżeniowy zapewnia także równomierne rozłożenie nacisku podczas treningu. Jego konstrukcja nie ogranicza swobody ruchów konia, co przekłada się nie tylko na komfort zwierzęcia, ale i na efektywność jazdy.

Dlaczego do siodeł ujeżdżeniowych stosujemy popręgi ujeżdżeniowe?

Zdecydowana większość siodeł ujeżdżeniowych posiada długie przystuły, które mocno wystają poza tybinki siodła. Dzieje się tak dlatego, aby zapięcie popręgu było, jak najniżej i tym samym nie znajdowało się między nogą jeźdźca i koniem i nie przeszkadzało w precyzyjnym używaniu pomocy. Popręgi ujeżdżeniowe są więc stosunkowo krótkie.