Wyświetlanie wszystkich 2 wyników

Pokaż panel boczny

Główną rolą napierśnika jest zapobieganie aby siodło zsuwało się zanadto do tyłu podczas jazdy. Napierśniki są bardzo często używane podczas skoków przez przeszkody zarówno na parkurze jak i w terenie.

Napierśnik stabilizujący siodło.

W przypadku niektórych koni ze względu na ich budowę, np. wysoki kłąb zaleca się używanie napierśnika również przy jeździe po płaskiej powierzchni aby nie dopuścić do niepożądanych ruchów siodła.

Napierśnik z wytokiem.

Często występują w kombinacji z wytokiem. Dzięki temu zarazem stabilizują siodło na grzbiecie konia oraz zapewniają wzmocnioną kontrolę nad wierzchowcem, którą daje wytok. Najbardziej wszechstronną opcją są napierśniki z odpinanym wytokiem (wytoczkiem) dzięki czemu napierśnik może być stosowany osobno w zależności od potrzeby.

Skórzane napierśniki.

Największą popularnością cieszą się napierśniki wykonane z połączenia skóry i elastycznych wstawek. Przy takim rozwiązaniu mamy pewność, że napierśnik będzie wytrzymały a zarazem nie będzie zanadto krępował ruchów konia. Przy skórzanych napierśnikach należy pamiętać aby odpowiednio zaimpregnować skórę przed pierwszym użyciem aby nie dopuścić do jej pękania.