Ogłowia dla konia

Pokaż Filtry

Ogłowia dla koni, nazywane inaczej uzdami, lub tranzelkami, są jednymi z obowiązkowych elementów wyposażenia twojego konia. Do tyczy to także oczywiście wędzidła. No i potrzebne będą jeszcze wodze. Nasza marka, Balotade produkuje wszystkie te produkty. W ofercie mamy różne rodzaje ogłowia.

Odpowiednio wyprofilowane tranzelki zapewniają komfort zwierzętom, co przekłada się na ich samopoczucie, a tym samym efektywność jazdy. W naszej ofercie znajdziecie różne ich modele, produkowane ręcznie z bawolej skóry. To najlepszy wybór dla osób, które z wyjątkową uwagą podchodzą do wygody konia.

Modele ogłowii dla konia w sklepie Balotade.

Wśród dostępnego asortymentu posiadamy między innymi ogłowie rurkowe, wykonywane ze skóry. Oprócz właściwości użytkowych, produkty te wyróżnia ponadczasowa estetyka. Na naczółku zastosowano subtelne elementy ozdobne, idealnie komponujące się z kolorem skóry. Zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować nacisk na newralgiczne miejsca głowy konia, co podnosi komfort użytkowania.

Ogłowia dla konia o konstrukcji dostosowanej do budowy jego głowy.

Na szczególną uwagę zasługują modele anatomiczne, dostępne w kilku wersjach i trzech rozmiarach – Pony, Cob oraz Full. Ich niewątpliwą zaletą jest sposób wykonania – zgodny z cechami anatomicznymi czaszki konia. Dzięki temu paski nachrapnika omijają wrażliwe nerwy zlokalizowane na pysku, zapewniając także bezpieczeństwo żyłom oraz tętnicom. Dodatkowym elementem, wpływającym na komfort konia noszącego tranzelkę, jest wyprofilowany pasek potyliczny z miękkim podszyciem.

Zapraszamy do sklepu internetowego Balotade, w którym znajdziecie różnorodne modele i rodzaje ogłowii, w tym nowoczesne i komfortowe wersje anatomiczne. Wszystkie produkty cechuje najwyższa jakość, szyte są bowiem ręcznie, z zastosowaniem wysokogatunkowych materiałów.

Ogłowia angielskie do jazdy konnej.

Jednym z popularniejszych typów nachrapników są te w typie angielskim. Jednak niezależnie czy wybierzecie ogłowie angielskie, szwedzkie czy rurkowe, każde z nich będzie inwestycją na wiele lat. W razie pytań dotyczących dostępnego asortymentu zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Bardzo chętnie pomożemy także dobrać odpowiednie wędzidło. Dzięki temu poprawi się wasza współpraca z koniem, a tranzelka to przecież dopiero początek.

Różne rozmiary Ogłowii dla konia.

W naszej ofercie można znaleźć tranzelki w różnych rozmiarach. Bez problemu kupisz u nas ogłowie na kucyka w rozmiarze pony. Uzdę na konia średniej wielkości, czyli ogłowie Cob. Mamy także te przeznaczone dla koni o dużych głowach w rozmiarze Full. W naszym sklepie bez problemu znajdziecie ogłowie angielskie w odpowiednim dla was rozmiarze.