Ogłowia anatomiczne

Pokaż Filtry

Ogłowia anatomiczne Balotade (zwane również uzdami, tranzelkami czy uździenicami) są zaprojektowane ze szczególną uwagą na anatomię czaszki naszych koni.

Jakie jest działanie ogłowia anatomicznego?

Uzdy anatomiczne to jedno z tych akcesoriów, które ulegają zmianie z myślą o poprawie komfortu naszych koni. Redukują nacisk na wrażliwe obszary głowy, dzięki czemu, koń nie odczuwa dyskomfortu. Paski nachrapnika ułożone są w sposób, który omija wrażliwe nerwy na pysku, a tym samym, nie dochodzi do jego uszkodzenia, a żyły i tętnice są całkowicie bezpieczne.

Dodatkowo, wyprofilowany pasek potyliczny jest miękko podszyty, co poprawia wygodę w trakcie jazdy. Nacisk jest równomiernie rozłożony na większym obszarze, dzięki temu, że przez pasek potyliczny, nie przechodzi dodatkowy do nachrapnika.

Zastosowanie ogłowii anatomicznych.

Jakby tego było mało, ogłowia anatomiczne Balotade dają swobodę ruchu dla uszu konia i nie utrudniają mu oddychania. Dzięki temu i my będziemy mogli spokojnie odetchnąć!

Balotade oferuje wiele możliwości poprawy kontaktu z koniem i efektywniejszą jazdę, dzięki tym wspaniałym ogłowiom anatomicznym!

Dla tych, co lubią piękne ozdoby, Balotade oferuje delikatne naczółki profilowane z pięknymi kryształkami (oczywiście istnieje możliwość wymiany, jeśli tylko jest dostępny na stronie Balotade).

Uzdy anatomiczne należą do tej samej kategorii co ogłowia rambo micklem.

Modele ogłowii anatomicznych.

Naszym najbardziej znanym produktem dostosowanym do anatomii czaski konia jest ogłowie Balotade Azur. W ofercie znajdziecie między innymi ogłowie anatomiczne w wersji Diamant, w której jeździec ma możliwość wymontowania skośnika, a sprzączki wyposażone są w rolki ułatwiające zapinanie. Innym produktem jest ogłowie anatomiczne Balotade Halifax, wyróżniające się lakierowanym, szerokim nachrapnikiem ze skośnikiem, który jest podszyty delikatną, białą skórą. Na ogłowiach anatomicznych nie mogło także zabraknąć elementów ozdobnych, znajdziecie je na naczółku, gdzie umieszczone są dekoracyjne kryształki.