Pokaż panel boczny

Ochraniacze transportowe (1)

Ochraniacze treningowe (3)

Nogi, a w szczególności ścięgna konia są wyjątkowo podatne na urazy, szczególnie przy jeździe wyczynowej i skokach, dlatego wymagają szczególnej ochrony. Ochraniacze są jednym z najważniejszych elementów sprzętu jeździeckiego a ich wybór powinien być przemyślaną decyzją.

Ochraniacze skokowe.

Ochraniacze różnią się od siebie między innymi budową, materiałem z którego są wykonane czy odpornością na uderzenia. Klasyczne ochraniacze skokowe, tak zwane ochraniacze skorupowe wykonane są zazwyczaj z twardszych materiałów lecz nie są w pełni zabudowane aby umożliwić koniowi większy zakres ruchu.

Ochraniacze ujeżdżeniowe.

Bardziej zabudowane są natomiast ochraniacze ujeżdżeniowe czy ochraniacze techniczne (ochraniacze kontaktowe) używane często w WKKW. Rolą takich ochraniaczy jest nie tylko ochrona przed urazami ale również dodatkowa stabilizacja ścięgien.

W codziennym treningu doskonale sprawdzają się ochraniacze  wykonane z takich materiałów jak kauczuk czy PCV, które oprócz wytrzymałości są bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

Ochraniacze zapewniają bezpieczeństwo.

Nie zapominajmy też aby zadbać o bezpieczeństwo naszego konia podczas podróży. Do tego celu służą ochraniacze transportowe,które dzięki grubemu wypełnieniu doskonale chronią nogi konia.