Wędzidło zwykłe podwójnie łamane Black Steel z miedzianym łącznikiem Balotade®

129,99 

Darmowa dostawa od 300 zł

  • 30 dni na zwrot
  • Wysyłka w 24h

Wędzidło zwykłe podwójnie łamane Black Steel z miedzianym łącznikiem Balotade®.
Wędzidło pełne, dzięki swojemu ciężarowi stabilnie leży w pysku konia. Dzięki zastosowaniu miedzianego łącznika i podwójnemu miejscu łamania wędzidło jest bardzo delikatne i świetnie sprawdza się nawet dla młodych koni.

Ścięgierz wykonany z ręcznie polerowanej „słodkiej” czarnej stali. Słodkie żelazo w naturalny sposób wzmacnia wydzielanie śliny, a w trakcie użytkowania pod wpływem wilgoci, ciepła i działania powietrza powstaje delikatny nalot rdzy powierzchniowej o słodkim smaku, która naturalnie pobudza wydzielanie śliny u konia, co sprawia, że przyjmuje on lepiej wędzidło.

Dzięki zastosowanej technologii, kiełzno zmienia kolor z czarnego, przez szare, do brązowego. Pomimo zachodzącego procesu utleniania, wędzidło nie traci swoich właściwości. Gdy materiał (czarna stal) reaguje z wilgocią, ciepłem i powietrzem w procesie zwanym utlenianiu powstaje rdza o słodkim posmaku.

Wędzidło z czarnej stali zmienia kolor oraz pojawia się nalot z rdzy. Nie martw się – to naturalny efekt. Większości wierzchowców odpowiada ten słodki smak i zaczynają mocniej żuć wędzidło.

Pierścienie wykonane ze stali nierdzewnej.

Grubość ścięgierza to 18 mm.
Średnica pierścieni dla rozmiarów 14,5, 13,5, 12,5 to 65 mm, a w przypadku wędzideł 11,5 i 10,5 jest to 55 mm.

Informacje dodatkowe

Rozmiar: Nie wybrano

, , , ,

Producent: Nie wybrano

Poinformuj mnie kiedy produkt będzie dostępny.