Pokaż panel boczny

Wędzidła Blue Steel (15)

Wędzidła Rainbow (14)

Wędzidła Rose Gold (14)

Wędzidła Stal Nierdzewna (18)

Wędzidło dla konia, w połączeniu z wodzami, pełni zasadniczą funkcję w ustalaniu kierunku jazdy. Umieszczane w pysku zwierzęcia powinno być komfortowe dla konia, a jednocześnie zapewniać mu pełne bezpieczeństwo. W naszej ofercie znajdziesz wędzidła, dopasowane do różnych cech anatomicznych koni, ale także różnych temperamentów. Wszystkie produkty wykonane są z trwałych materiałów, gwarantujących wieloletnie użytkowanie.

Warto pamiętać, że dobór odpowiedniego wędzidła jest podstawą udanego treningu, a przede wszystkim wygody i bezpieczeństwa konia. Konkretny model powinien być dopasowany między innymi do charakteru zwierzęcia, jego wieku, a także indywidualnych preferencji jeźdźca. Dostosowane wędzidło, zarówno pod względem budowy, jak i materiału, z jakiego jest wykonane, będzie chętnie przeżuwane przez konia, a tym samym kontrola nad wierzchowcem będzie znacznie łatwiejsza i precyzyjniejsza.

Wędzidło proste

Wędzidło proste to pierwszy z modeli, jaki znajdziecie w naszej ofercie. Z uwagi na jego budowę oraz materiały, z jakich zostało wykonane, doskonale sprawdza się w przypadku koni młodych. Właściwe wyprofilowanie pozwala na dostosowanie się wędzidła do cech anatomicznych konia oraz wolnej przestrzeni zębowej w pysku. Polecane jest także do stosowania u zwierząt, które mają tendencję do przekładania języka ponad ścięgierz.

Ogromną uniwersalnością natomiast wyróżnia się wędzidło wielokrążek, do którego możecie przypiąć wodze aż na 4 różne sposoby. Dzięki temu w łatwy sposób regulowany jest stopień użycia dźwigni, a tym samym jego bezpośrednie działanie. Wielokrążek wędzidło przeznaczone jest między innymi do wykorzystania w biegach terenowych z przeszkodami o charakterze stałym.

Wędzidło oliwkowe

Za jedno z najdelikatniejszych dla konia uznawane jest wędzidło oliwkowe. Doskonale sprawdzi się w przypadku jeźdźców o niestabilnej ręce. Ten typ wędzidła zalecany jest do stosowania u koni wrażliwych, o dość szerokim pysku. Inną odmianą kiełzna, jaką oferujemy naszym klientom, jest wędzidło oliwkowe podwójnie łamane. Jego niewątpliwą zaletą jest konstrukcja, która przeciwdziała przyszczypywaniu policzków konia.

Jeśli szukasz idealnie dopasowanego wędzidła – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Chętnie pomożemy w wyborze kiełzna, aby zapewniało komfort i bezpieczeństwo twojemu zwierzęciu. Wystarczy skontaktować się z nami poprzez stronę internetową, a specjaliści Balotade zarekomendują najlepszy produkt. Dysponujemy różnego rodzaju wędzidłami, wykonanymi między innymi ze stali szlachetnej czy innowacyjnej niebieskiej Stali Blue Steel Balotade.