Wyświetlanie jednego wyniku

Pokaż panel boczny

Jednym z elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jeźdźca, a także za komfort konia są popręgi. Utrzymują siodło we właściwym położeniu, jednocześnie chroniąc brzuch konia przed uderzeniem podkową lub hacelami. Cecha ta dotyczy modeli z fartuchem, wykorzystywanych podczas skoków. W ofercie Balotade znajdziecie popręgi przeznaczone do różnego zastosowania, które dopasujesz zarówno do cech anatomicznych konia, jak i uprawianej dyscypliny.

W naszym sklepie dostępne są popręgi wykonane z różnych materiałów. Ma to ogromne znaczenie pod względem wygody konia. Delikatnością wyróżniają się popręgi o anatomicznym kształcie, które zostały zrobione z naturalnego owczego futra. Przeznaczone są dla koni wrażliwych, z tendencją do otarć. Modele neoprenowe oraz ze skóry syntetycznej z kolei mają zastosowanie uniwersalne, a dodatkowo są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Popręg z fartuchem

Popręg z fartuchem będzie najlepszym wyborem dla koni wykorzystywanych w skokach. W części brzusznej posiada szeroki materiał, którego zadaniem jest ochrona konia przed urazami mechanicznymi. Wykonany z najwyższej jakości materiałów zapewnia nie tylko stabilizację siodła, ale także właściwą cyrkulację powietrza, co chroni przed dyskomfortem, odparzeniami oraz otarciami.

Zupełnie inną budową wyróżnia się oferowany w naszym sklepie popręg ujeżdżeniowy. Jest to model pozwalający na niższe przypięcie do przystuł, przez co dosiad jeźdźca jest precyzyjniejszy. Popręg ujeżdżeniowy zapewnia także równomierne rozłożenie nacisku podczas treningu. Jego konstrukcjanie ogranicza swobody ruchów konia, co przekłada się nie tylko na komfort zwierzęcia, ale i na efektywność jazdy.

Popręg skórzany

W ofercie Balotade znajdziecie nie tylko popręgi o różnym przeznaczeniu, ale także wykonane z różnorodnych materiałów. Naturalnością, a tym samym wygodą wyróżnia się popręg skórzany. Zapewnia optymalne odprowadzanie wilgoci, przeciwdziałając odparzeniom skóry. Warto jednak pamiętać, że modele skórzane wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która zapobiega pękaniu materiału. Alternatywą są popręgi neoprenowe czy wykonane ze skóry syntetycznej, jakie również znajdziesz w naszej ofercie.

Zapraszamy do sklepu Balotade. Oferujemy popręgi doskonale dopasowane do rodzaju uprawianej dyscypliny, a także potrzeb konia. Wszystkie produkty, ich rozmiary oraz szczegółowy opis znajdziesz na naszej stronie internetowej. W razie jakichkolwiek pytań związanych z wyborem popręgu czy dostępnością poszczególnych modeli – skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia oraz bezpłatną dostawę.