Wyświetlanie wszystkich 10 wyników

Pokaż panel boczny

Ogłowia, nazywane inaczej uzdami, są jednymi z obowiązkowych elementów wyposażenia konia. Odpowiednio wyprofilowane zapewniają komfort zwierzętom, co przekłada się na ich samopoczucie, a tym samym efektywność jazdy. W naszej ofercie znajdziecie różnego rodzaju ogłowia, produkowane ręcznie z bawolej skóry. To najlepszy wybór dla osób, które z wyjątkową uwagą podchodzą do wygody konia.

Wśród dostępnego asortymentu posiadamy między innymi ogłowie rurkowe, wykonywane ze skóry. Oprócz właściwości użytkowych, produkty te wyróżnia ponadczasowa estetyka. Na naczółku zastosowano subtelne elementy ozdobne, idealnie komponujące się z kolorem skóry. Ogłowia zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować nacisk na newralgiczne miejsca głowy konia, co podnosi komfort użytkowania.

Ogłowia anatomiczne

Na szczególną uwagę zasługują ogłowia anatomiczne, dostępne w kilku wersjach i trzech rozmiarach – Pony, Cob oraz Full. Ich niewątpliwą zaletą jest sposób wykonania – zgodny z cechami anatomicznymi czaszki konia. Dzięki temu paski nachrapnika omijają wrażliwe nerwy zlokalizowane na pysku, zapewniając także bezpieczeństwo żyłom oraz tętnicom. Dodatkowym elementem, wpływającym na komfort konia, jest wyprofilowany pasek potyliczny z miękkim podszyciem.

W ofercie znajdziecie między innymi ogłowie anatomiczne w wersji Diamant, w której jeździec ma możliwość wymontowania skośnika, a sprzączki wyposażone są w rolki ułatwiające zapinanie. Innym produktem jest ogłowie anatomiczne Balotade Halifax, wyróżniające się lakierowanym, szerokim nachrapnikiem ze skośnikiem, który jest podszyty delikatną, białą skórą. Na ogłowiach anatomicznych nie mogło także zabraknąć elementów ozdobnych, znajdziecie je na naczółku, gdzie umieszczone są dekoracyjne kryształki.

Ogłowie szwedzkie

Balotade Caselle to kolejne anatomiczne ogłowie szwedzkie, jakie znajdziecie w naszym sklepie. Podobnie jak w modelu Halifax, istotnym elementem jest delikatna skóra, znajdująca się na spodzie nachrapnika. Model Caselle posiada regulację pasków bezpośrednio na potylicy, co chroni konia przed otarciami. Ogłowie z nachrapnikiem szwedzkim wyróżnia także wyjątkowa estetyka, którą tworzy opadający naczółek z różowymi kryształkami.

Zapraszamy do sklepu internetowego Balotade, w którym znajdziecie różnorodne ogłowia, w tym nowoczesne i komfortowe wersje anatomiczne. Wszystkie produkty cechuje najwyższa jakość, szyte są bowiem ręcznie, z zastosowaniem wysokogatunkowych materiałów. Niezależnie czy wybierzecie ogłowie angielskie, szwedzkie czy rurkowe, każde z nich będzie inwestycją na wiele lat. W razie pytań dotyczących dostępnego asortymentu zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami.