Wyświetlanie wszystkich 7 wyników

Pokaż panel boczny

Ochraniacze neoprenowe Balotade® Active

Czarny
Granatowy
Biały
Czerwony
Różowy
159,99 

Ochraniacze tylne Balotade® Flash

Czarny
Turkusowy
Czerwony
Niebieski
Różowy
199,99 

Ochraniacze przednie Balotade® Flash

Czarny
Turkusowy
Czerwony
Niebieski
Różowy
249,99 

Ochraniacze z futerkiem Balotade® Softy

Czarny
Biały
Czerwony
Niebieski
Różowy
199,99 

Ochraniacze treningowe są jednym z tych elementów wyposażenia, który zapewnia bezpieczeństwo. Przydają się u koni skaczących przez przeszkody jak i w terenie. Obowiązkowo muszą je też nosić konie podkute. Zapewnią ochronę dla ścięgien podczas chodzenia.

Kiedy używamy ochraniaczy treningowych

W przypadku strychowania częściej dotyczy to tylnych nóg i wtedy szczególnie ważne są odpowiednio dobrane tylne ochraniacze. Zazwyczaj są to stałe nieprawidłowości w ruchu konia jednak mogą też występować u młodych koni na wstępnym etapie pracy pod siodłem. Przyczyną jest wtedy niedostatecznie wyćwiczona równowaga.

O ile w przypadku koni rekreacyjnych używanie ochraniaczy treningowych jest opcjonalne o tyle w sporcie gdzie końskie nogi są narażone na duże obciążenia, stosowanie ochraniaczy powinno być obowiązkiem każdego odpowiedzialnego jeźdźca.

W jaki sposób działają ochraniacze treningowe

W dyscyplinie skoków przez przeszkody najczęściej używanym typem ochraniaczy treningowych są ochraniacze skorupowe z otwartym przodem takie jak ochraniacze Balotade Protege. Tego typu ochraniacze zapewniają odpowiednią ochronę i wsparcie dla końskich stawów i ścięgien jednocześnie umożliwiając to aby koń otrzymał motywujący sygnał przy uderzeniu w drągi.